

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 170 V |
| Output Current | 1.4 A |
| Peak Pulse Current | 5.5 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 189 V |
| Clamping Voltage | 275 V |
| Peak Pulse Power | 1.5 kW |
Stock: 1007
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17155
Ext.Price$0.17155
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17155 | $0.17155 |
| 10 | $0.15233 | $1.52330 |
| 50 | $0.13526 | $6.76300 |
| 100 | $0.11710 | $11.71000 |
| 500 | $0.10137 | $50.68500 |
| 1000 | $0.09350 | $93.50000 |
| 3000 | $0.08624 | $258.72000 |
| 5000 | $0.08095 | $404.75000 |
